Jsme program Zdanění a daňová politika

Daně jsou všude okolo tebe – ve sportu, v parcích, dokonce i na festivalech. Studium daní je přínosem nejen pro tebe, ale i tvé okolí, třeba v podobě odpovědných projektů ve veřejném prostoru. Vzdělání v oblasti daní je cennou investicí do budoucnosti otvírající dveře do světa byznysu, mezinárodní politiky i státní správy.

Studium programu Zdanění a daňová politika je snadným klíčem ke smysluplné a vzrušující kariéře.

 

 

Jsme daňaři na VŠE

Absolventi programu mají široké uplatnění v oblasti daňového poradenství jak v mezinárodních, tak lokálních poradenských společnostech. Dále mohou pracovat ve finančních odděleních různých podniků nebo jako odborníci pro správu daní. Po úspěšném absolvování kvalifikační zkoušky u Komory daňových poradců ČR, kterou někteří studenti skládají již během studia, mohou podnikat jako samostatní daňoví poradci.

O fakultě financí a účetnictví.

Studijní plán Zdanění a daňová politika

 

Příběhy studentů

 

Honza

Honza

Jako středoškolák jsem si přál věci, na které jsem neměl. Díky studiu daní nyní vím, že mohu ušetřit prostředky nejen lidem okolo sebe, ale i ty své a to například na vysněný notebook.

Zuzka

Zuzka

Nevěděla jsem, co chci studovat, ale jsem ráda, že jsem si vybrala obor daní. Mohu teď být součástí různorodých odvětví, třeba sportu, ke kterému mám blízko.

Lukáš

Lukáš

Studium daní mi pomohlo porozumět potřebám firem, a proto mohu být rovnocenným partnerem v dosahování jejich cílů.

Jana

Jana

Chtěla jsem pomáhat lidem ve svém okolí, a díky studiu daní jsem zjistila jak. Ke zlepšování veřejného prostoru jsou daně prostě potřeba.

 

Přijímačky

Existují tři způsoby ke přijetí na studijní program Zdanění a daňová politika:

Přijetí bez absolvování přijímacích zkoušek na základě průměru ze střední školy
Do průměru se započítávají známky na vysvědčení z matematiky a angličtiny z předposledního a posledního ročníku střední školy. Hranici pro přijetí stanovuje děkan fakulty po uzavření přijímání přihlášek v průběhu měsíce května.

Přijetí na základě výsledků z přijímacích zkoušek nanečisto
Přijímací zkoušky nanečisto mají 2 části – matematiku a angličtinu. Pro přijetí je nutné získat alespoň 80 % bodů z každé části testu.
Více o přijímacích zkouškách nanečisto.

Absolvování přijímacích zkoušek
Přijímací zkoušky se skládají z testu z matematiky a angličtiny. Vzorové testy jsou dostupné na webu. Zkoušky se konají v pondělí 12. 6. 2023. Minimální počet bodů pro přijetí vyhlásí děkan na webových stránkách FFÚ zpravidla do 3 pracovních dnů po konání přijímacích zkoušek.

 

Více informací o přijímačkách.

 

Zeptej se studentů

Máš otázky ohledně předmětů, života v Praze nebo chceš zjistit jaké zkušenosti mají současní studenti? Napiš studentům z oboru Zdanění a daňová politika níže. Také nás můžeš sledovat na sociálních sítích Instagram a Facebook.

 

 

Klub daňařů. Sám v tom nebudeš!

Jsme Klub daňařů, studentský spolek na VŠE, a jsme tu pro tebe. Nejsme klub premiantů, naopak máme dveře otevřené pro všechny studenty, kteří se chtějí angažovat i mimo školu.
Pořádáme pro ostatní zajímavé semináře na aktuální témata, jako je například zdanění příjmů z platforem jako Herohero, Patreon, OnlyFans či Pickey. Kromě toho zveme zajímavé hosty, kteří s námi sdílejí své zkušenosti a názory. Pořádáme i akce pro prváky, kde starší studenti předávají zkušenosti a tipy mladším. A když zrovna nic neorganizujeme, tak společně s daňky zajdeme na jedno 😉.

Sleduj Daňky na Facebooku, LinkedIn, Instagramu

 

 

 

Přihlaš se na program Zdanění a daňová politika

Podávání přihlášek na akademický rok 2024/2025 otevřeme na podzim 2023.

Podporují nás